Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nagroda Miasta Krakowa dla Stasiuka

Trwa 21. Forum Ekonomiczne w Krynicy. 7 września, podczas uroczystej gali, wręczono nagrodę Miasta Krakowa „Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza”. Tegorocznym laureatem został mieszkający w Beskidzie Niskim pisarz Andrzej Stasiuk.

7 września rozpoczęła się 21. edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy. W tym roku „polskie Davos” zbiega się z polskim przewodnictwem w pracach Rady Unii Europejskiej. Poza dyskusjami na temat przyszłości Europy i spotkaniami gospodarczymi, ważnym punktem Forum będzie konferencja ministerialna Ministrów Gospodarki Partnerstwa Wschodniego.

Jak co roku, w Forum Ekonomicznym uczestniczy Kraków. Pierwszego dnia, podczas uroczystej gali, wręczono nagrodę Miasta Krakowa „Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza”. Tegorocznym laureatem, za „wybitne osiągnięcia w odkrywaniu na nowo historii regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz popularyzację jego unikalnego dorobku kulturowego”, został pisarz Andrzej Stasiuk. Wyróżnienie wręczane jest od kilku lat. Wcześniej laureatami byli między innymi Tomas Venclova, Emil Brix i Agnieszka Holland.

Galę wręczenia nagród uświetnił koncert najpiękniejszych utworów muzycznych skomponowanych do filmów polskich w interpretacji Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

W czwartek, 8 września Kraków był współorganizatorem panelu dyskusyjnego „Her Power" – kobieca energia w polityce i biznesie. Wieczorem natomiast odbędzie się wieczór krakowski „Kraków in Małopolska 2011”. W programie przewidziano show multimedialny „Tradycja i nowoczesność”, występ zespołu „Brathanki” i grupy „Dziewczyny”, znanej z programu XFactor. Odbędzie się także performance Sand Art w wykonaniu Aleksandry Konofalskiej, z wykorzystaniem ziarenek piasku.

Przypomnijmy, że Forum Ekonomiczne w Krynicy, organizowane corocznie od 1991 r., jest uznanym wydarzeniem w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego misją jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi.  Uczestnicy to grono ekspertów i liderów życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz kulturalnego z Europy, Azji i Ameryki.

Kraków od wielu lat aktywnie uczestniczy w Forum Ekonomicznym w Krynicy. Od 2008 roku nasze miasto jest jednym z głównych partnerów organizatora Forum, Fundacji Instytut Studiów Wschodnich.

Szczegółowe informacje tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy można znaleźć na stronie www.forum-ekonomiczne.pl. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat