Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków na 21. Forum w Krynicy

Europejskie dylematy: partnerstwo czy rywalizacja? Pod takim hasłem od 7 do 9 września odbędzie się XXI Forum Ekonomiczne w Krynicy. Jak co roku, w „polskim Davos” aktywnie uczestniczyć będzie Kraków.

Tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy przypada na okres przewodnictwa Polski w pracach Rady Unii Europejskiej. Stąd hasło przewodnie „Europejskie dylematy: partnerstwo czy realizacja?” nawiązuje do toczącej się obecnie na naszym kontynencie debaty na temat polityki gospodarczej i modelu podziału środków na lata 2014-2020.


Ważnym punktem programu będzie konferencja ministerialna Ministrów Gospodarki Partnerstwa Wschodniego. Jak co roku, w Forum Ekonomicznym aktywnie uczestnicy Kraków. W pierwszym dniu wydarzenia, 7 września, podczas uroczystej gali XXI Forum Ekonomicznego, wręczona zostanie nagroda Miasta Kraków „Nowa kultura Nowej Europy”. Wieczór uświetni koncert najpiękniejszych utworów muzycznych skomponowanych do filmów polskich w interpretacji Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Muzyczną prezentację dopełni ilustrujący poszczególne utwory pokaz wizualizacji przygotowany przez artystów Studio Visualsupport. 8 września Kraków będzie współorganizatorem panelu dyskusyjnego „Her Power" – kobieca energia w polityce i biznesie.


Moderatorem dyskusji, którą honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, będzie Monika Piątkowska, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Marki Kraków. Tego samego dnia odbędzie się wieczór krakowski „Kraków in Małopolska 2011”. W programie przewidziano między innymi występ zespołu „Brathanki” i grupy „Dziewczyny”, znanej z programu XFactor. Odbędzie się także performance Sand Art w wykonaniu Aleksandry Konofalskiej, z wykorzystaniem ziarenek piasku. Zaprezentowany zostanie również Spektakl multimedialny w wykonaniu artystów Visualsupport.

Przypomnijmy, że Forum Ekonomiczne w Krynicy, organizowane corocznie od 1991 r., jest uznanym wydarzeniem w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego misją jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi.  Uczestnicy to grono ekspertów i liderów życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz kulturalnego z Europy, Azji i Ameryki. Kraków od wielu lat aktywnie uczestniczy w Forum Ekonomicznym w Krynicy. Od 2008 roku nasze miasto jest jednym z głównych partnerów organizatora Forum, Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. Szczegółowe informacje tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy można znaleźć na stronie www.forum-ekonomiczne.pl. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat