Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zagraj w KRAKAU’44

Kolejki w sklepach, „czarny” rynek, szmugiel żywności, przymusowe roboty, ryzyko zatrzymania przez policję... Do tego likwidacja miejskich więzień, w których czekają na pomoc Twoi bliscy. Masz mało czasu, by im pomóc – jak to zrobić? Przekonaj się biorąc udział w okupacyjnej grze miejskiej KRAKAU’44 organizowanej z okazji Dnia Pamięci Ofiar Gestapo przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, „Gazetę Wyborczą” i Szczep 5 KDH „Wichry”.

KRAKAU’44 rozpocznie się w sobotę (10 września) o godz. 9.00 w centrum Krakowa, a zakończy o godz. 17.00 na pl. Inwalidów.

Organizatorzy proponują uczestnikom gry podróż w czasie, do początku września 1944 roku. Armia Czerwona stoi pod Warszawą, trwa Powstanie. Niemcy zacierają ślady swoich zbrodni likwidując obóz w Płaszowie, w krakowskich więzieniach trwają egzekucje i wywózki do obozów w Rzeszy. Rosną kłopoty z zaopatrzeniem i koszty utrzymania, szaleją ceny żywności. Okupant próbuje łączyć łagodniejszą politykę wobec Polaków z terrorem wywołanym obawą przed wybuchem powstania w Krakowie.

Na zgłoszenia 4-osobowych drużyn organizatorzy czekają odśrody (31 sierpnia) do czwartku (8 września) pod adresem: gramiejska@krakow.agora.pl. Przy zgłoszeniu należy podać imiona, nazwiska i wiek uczestników oraz numery telefonu komórkowego zespołu. Więcej informacji na stronie www.mhk.pl. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-08-31
Data aktualizacji: 2011-08-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź