Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zaproszenie dla Premiera Donalda Tuska

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa zaprosili Premiera Donalda Tuska do Krakowa, by wspólnie porozmawiać o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku. List został wysłany w czwartek (20 lutego) do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielkich wydarzeń. Wspaniałe sukcesy naszych sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi na trwałe wpiszą się w historię polskiego sportu, dając nam wszystkim wiele powodów do radości i nieskrywanej dumy. Już teraz – jeszcze przed zakończeniem olimpijskiego święta w Rosji – zdobyte przez naszych rodaków medale stawiają Polskę wśród państw liczących się w sportach zimowych na świecie. To potencjał, którego nie wolno nam zmarnować" – czytamy w liście.

„Z tego powodu z wielką radością przyjęliśmy publiczne deklaracje Pana Premiera wsparcia Krakowa i Małopolski w staraniach o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Cieszymy się, że również Pan Premier widzi w naszej inicjatywie ogromną szansę dla Krakowa i regionu. Wspólnymi siłami możemy przyczynić się do realizacji tego wielkiego projektu. Projektu ważnego nie tylko lokalnie, ale niezwykle istotnego dla całego kraju. Ważnego również dla postrzegania Polski na świecie.

Pełni dumy z sukcesów polskich sportowców i nadziei na dobrą przyszłość dla polskiego sportu chcielibyśmy serdecznie zaprosić Pana Premiera do Krakowa, aby podjąć rozmowy w sprawie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Licząc na prawdziwe zaangażowanie w ten historyczny projekt, pozostajemy z nadzieją na możliwie szybkie spotkanie w stolicy Małopolski" – napisali: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

SKAN LISTU PDF

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-02-20
Data aktualizacji: 2014-02-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź