Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jeśli biznes to tylko w Krakowie

Jak wynika z przygotowanego przez ONZ rankingu World Investment Report 2011 Kraków jest najlepszym na świecie miejscem do lokowania centrów usług dla biznesu. Polska zajmuje natomiast wysokie VI miejsce wśród najbardziej atrakcyjny kraj dla inwestorów.

Kraków w rankingu wyprzedził miedzy innymi Pekin, Kair i Buenos Aires. Jak podaje portal Onet.pl: „Wysoką ocenę dał miastu dostęp do wykwalifikowanych pracowników, ich efektywność, otoczenie biznesowe, niskie ryzyko prowadzenia biznesu oraz dobre rozwiązania prawne i podatkowe”.

Tegoroczny raport, przygotowany przez Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju - United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD) jest dwudziestym pierwszym raportem na temat bezpośrednich inwestycji zagranicznych na świecie. W tym roku, obok corocznej analizy dotyczącej przepływów bezpośrednich inwestycji zagranicznych na świecie i w regionach, tematem przewodnim raportu były niekapitałowe formy produkcji międzynarodowej i ich wpływ na rozwój ekonomiczny.

Pełna treść raportu pod adresem www.unctad.org/wir. (MS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat