Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rusza rekrutacja do Telekariery

Stypendia, płatne staże, indywidualne doradztwo psychologiczne i zawodowe, własne laptopy oraz szansa na normalne życie. Rusza rekrutacja do TELEKARIERY, nowatorskiego programu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych oddechowo, krążeniowo i ruchowo z Małopolski.

Projekt TELEKARIERA powstał z myślą o osobach z orzeczeniem o niepełnosprawności, którym zależy na rozwoju swojej kariery i doświadczeniu zawodowym. W tym roku może wziąć w nim udział 50 osób, a rekrutacja potrwa do końca kwietnia.To już IV edycja projektu – do tej pory do TELEKARIERY włączyły się 153 osoby, a ponad połowa z nich dostała płatne staże!

Każdy uczestnik TELEKARIERY może wziąć udział w różnorodnych formach wsparcia i pomocy indywidualnej. Korzysta ze szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, obsługi komputera czy kreatywnego myślenia, warsztatów samorozwojowych i kursów zawodowych. Po wakacjach uczestnicy odbywają płatne 3-miesięczne staże zawodowe na stanowiskach dostosowanych do ich kompetencji i preferencji zawodowych. Uczestników wspierają psycholog i prawnik. Dodatkowo mogą skorzystać z usług asystenta osoby niepełnosprawnej czy opiekuna do dzieci. Projekt gwarantuje specjalistyczny transport oraz zwrot kosztów dojazdu.

Do programu mogą zgłaszać się osoby z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności związanej z chorobami układu oddechowego, krążenia lub ruchu, które mieszkają w Małopolsce (zameldowanie nie jest wymagane), nie mają pracy lub uczą się w trybie niestacjonarnym.

TELEKARIERA organizowana jest przez Stowarzyszenie WIOSNA we współpracy z Fundacją Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO oraz Unią Europejską.  Aby zgłosić się do projektu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.telekariera.pl w zakładce ZOSTAŃ UCZESTNIKIEM. Formularz można wypełnić także osobiście w Punkcie Obsługi Działu Projektów i Rozwoju Stowarzyszenia WIOSNA: ul. Monte Cassino 6/39, 30 – 337 Kraków.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-02-11
Data aktualizacji: 2014-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź