Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Odkryj Kraków

Trwa plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski. W dwóch z sześciu kategorii można wskazać na wydarzenia organizowane w Krakowie i wyjątkowe miejsca w naszym mieście.Festiwal Muzyki Filmowej, Wianki czy Noc Teatrów? A może MOCAK, Podziemia Rynku Głównego lub kładka ojca Bernatka? – do Ciebie należy wybór jakie wydarzenie lub atrakcja turystyczna zasługuje na miano najciekawszej i wartościowej w Małopolsce, wystarczy, że weźmiesz udział w plebiscycie 

Wielkie Odkrywanie Małopolski – to plebiscyt Gazety Krakowskiej, którego celem jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert dla turysty goszczącego w Małopolsce. W plebiscycie na stronie www.krakow.naszemiasto.pl głosować można w sześciu kategoriach: miejscowość/gmina, atrakcja/oferta turystyczna, wydarzenie (kulturalne, artystyczne, sportowe), baza noclegowa, baza gastronomiczna oraz agroturystyka. Na swoich faworytów można głosować do 9 września wysyłając SMS lub wypełniają kupon, który jest drukowany w Gazecie Krakowskiej (do 31 sierpnia)

W dwóch kategoriach można głosować na wydarzenia i miejsca związane z Krakowem. W kategorii wydarzenie głosować można na imprezy organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i współorganizowane przez Urząd Miasta Krakowa: Festiwal Muzyki Filmowej, Wianki, Noc Teatrów, Letni Festiwal Jazzowy. Wśród wydarzeń z Krakowa znalazły się także: Marsz jamników, Noc Synagog, Letni Festiwal Opery Krakowskiej i Noc naukowców.

Z kolei w kategorii atrakcja/oferta turystyczna głosować można na MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Podziemia Rynku, kładkę ojca Bernatka, a także na lody z ul. Starowiślnej.

W sumie do konkursu zgłoszono 168 obiektów w 6 kategoriach. Kapituła zakwalifikowała do drugiego etapu 122 obiekty. Tradycyjnie najwięcej w kategorii atrakcja turystyczna. Miejscowości i miasta/gminy walczą o Grand Prix i 50 tys. złotych. Nagrodę funduje Marszałek Województwa Małopolskiego. Laureaci zostaną nagrodzeni podczas Małopolskiej Gali Turystycznej w Światowy Dzień Turystyki (w tym roku odbędzie się 14 października w Łapszach Niżnych). Organizatorem konkursu jest Gazeta Krakowska, a współorganizatorami: samorząd województwa małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków i TVP Kraków. Dodatkowe informacje: www.krakow.naszemiasto.pl/serwisy/wom/974203,odkrywaj-z-nami-malopolske,id,t.html. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-07-27
Data aktualizacji: 2011-07-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat