Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przewodnicy zapraszają mieszkańców

21 lutego (piątek) przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Celebrując swoje święto, przewodnicy miejscy w ten weekend zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne zwiedzanie wybranych miejsc.

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych w Krakowie zaprasza mieszkańców na dwa spacery, które odbędą się 22 lutego (sobota):

- „Po krakowskiej 'dzielnicy łacińskiej', czyli Dzielnicy Uniwersyteckiej". 650 rocznica założenia najstarszej polskiej wyższej uczelni to dobry powód by poznać jej historię, urodę i tajemnice. Miejsce spotkania: Rynek Głównym - przy schodach prowadzących do Ratusza, godz. 10:30.

- „Na Kopiec Tadeusza Kościuszki" – będzie można zobaczyć nowe wystawy, które powstały w zabudowaniach fortu: wystawę poświęconą Tadeuszowi Kościuszce, św. Bronisławie, wystawę figur woskowych i nowe centrum wystawiennicze im. T. Kościuszki. Miejsce spotkania: przy wejściu na Kopiec Kościuszki, godz.10:30

Także 22 lutego (sobota) Towarzystwo Przewodników „RENESANS "zaprasza na wycieczkę do miejsca, gdzie w czasie okupacji hitlerowskiej pracował Karol Wojtyła. Powstaje tam ośrodek poświęcony życiu i twórczości Papieża Polaka – Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!".Przewodnicy zapraszają do odwiedzenia kościoła, który znajduje się na terenie tzw. „Białych Mórz". Miejsce zbiórki: ul. Totus Tuus 32, przed wejściem do kościoła bł. Jana Pawła II, godz. 13:00.

Stowarzyszenie pilotów wycieczek i przewodników turystycznych Gaudeamus zaprasza na dwie wycieczki, które odbędą się 23 lutego (niedziela):

- „W rocznicę wybuchu I Wojny Światowej" - krakowskim szlakiem walk o niepodległość. Miejsce zbiórki: pod Pomnikiem Stanisława Wyspiańskiego przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego al. 3 maja, godz. 10:00.

- „Szlakiem nowohuckiej gastronomii" – na wycieczce można się będzie przekonać, że Nowa Huta to nie tylko „Stylowa" i bary mleczne, przewodnicy opowiedzą o miejscach, w których jadał, pijał i bawił się lud pracujący. Miejsce zbiórki: skwer na środku Placu Centralnego im. Ronalda Reagana, godz. 10:00

Stowarzyszenie Oświatowe „Zamek Królewski w Krakowie" zaprasza mieszkańców Krakowa na dwa spacery tematyczne (rezerwacja miejsc pod numerem 12 422 09 04 lub na e-mail: biuro@przewodnicy.krakow.pl, termin zgłaszania do 22 lutego do godz. 14.00):

- „Trasą po Katedrze Wawelskiej" - Aureola świętości od św. Stanisława do św. Jana Pawła II – można będzie poznać historię katedry, jej zabytki, sylwetki świętych i błogosławionych związanych z tym miejscem. 23 lutego (niedziela). Miejsce zbiórki: przy pomniku Jana Pawła II na pl. Katedralnym, godz. 13:00 i godz. 14:00.

- „Trasą Twierdzy Kraków" - kiedy i dlaczego powstała i jakie były jej późniejsze losy. 2 marca (niedziela). Miejsce zbiórki: Krzyż Katyński pod Wawelem o godz. 11:00.

Wszystkie wycieczki poprowadzą wykwalifikowani i doświadczeni przewodnicy po Krakowie. Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego przypada 21 lutego. Na świecie obchodzony jest od 1990, a w Krakowie od roku 1997 − tradycją stały się już coroczne, okolicznościowe spotkania władz miasta z krakowskimi przewodnikami. W tym roku odbędzie się ono 28 lutego (piątek) w Magistracie.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-02-07
Data aktualizacji: 2014-02-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź