Komunikat archiwalny

Kraków sportem żyje

Podczas posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej Joanna Krupska, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Zarządu Infrastruktury Sportowej podsumowała imprezy sportowe organizowane przez ZIS w 2013 roku. Mówiła też o nadchodzących wydarzeniach.

Kraków sportem żyje
Fot. Magiczny Kraków

Dział Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych składa się z Zespołu ds. Marketingu i Zespołu ds. Organizacji Imprez. Dział Marketingu przygotowuje materiały reklamowe, dba o reklamy w wydawnictwach krajowych i zagranicznych, promuje wydarzenia w internecie, tworzy coroczną wystawę „Emocje w sporcie".

Joanna Krupska omówiła najważniejsze imprezy biegowe 2013 roku, m.in. Cracovia Maraton, Półmaraton Marzanny, Bieg Trzech Kopców i Bieg Sylwestrowy. Podała koszt wszystkich imprez organizowanych lub współorganizowanych przez ZIS. Wyniósł on ponad 3 mln 400 tys. zł.

Przedstawiono też plany strategiczne na rok 2014. Nowe imprezy, jakie odbędą się w Krakowie, to m.in: triathlon, finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, liga światowa mężczyzn w siatkówce, mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Nowe wydarzenie sportowe w 2014 roku to Cracovia Półmaraton w październiku. Odbędzie się też gala boksu zawodowego z udziałem Artura Szpilki. Komisja przyjęła też plan pracy na 2014 rok.

Pokaż metkę
Autor: BŁAŻEJ SIEKIERKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także