Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków najlepszym turystycznym miastem Europy!

Kraków to najlepsze europejskie miasto dla turystów w 2014 roku – tak wynika z analizy danych zgromadzonych na portalu turystycznym Zoover! Za zdobycie najwyższej oceny - 8.6 - Kraków otrzymał Zoover Award for best European city trip 2014. Nasze miasto wyprzedziło inne popularne miejsca turystyczne takie jak: Sewilla w Hiszpanii czy włoska Wenecja!

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

W opiniach wystawionych przez Użytkowników Zoover, wzięto pod uwagę następujące kryteria: atmosfera, kultura, życie nocne, jakość hoteli oraz popularność miasta. W sumie przeanalizowano ponad 30 000 opinii dotyczących najbardziej popularnych europejskich miast. Najbardziej spektakularne są opinie 4 i 5 gwiazdkowych hoteli w Krakowie, które ze średnią 8.7 zostały ocenione, jako najlepsze hotele miejskie. Miasto uzyskało również bardzo wysoką notę 9.0 w kategorii kultura.

Nagroda Zoover Award for best European city trip 2014 została wręczona w środę (15 stycznia) w Holandii, podczas targów turystycznych Vakantiebeurs, przedstawicielowi polskiej ambasady w Holandii.

Według zastępcy szefa polskiej ambasady Piotra Perczyńskiego ta nagroda jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem dla miasta. - To fantastyczna wiadomość dla Krakowa i dla nas wszystkich. Myślę, że dla każdego, kto był w tym pięknym mieście, nie jest to wielkim zaskoczeniem i nagroda jest jak najbardziej zasłużona. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w konkurencji na najlepsze europejskie miasto, nasi goście ocenili Kraków tak wysoko – powiedział.

Użytkownicy Zoover, odwiedzający stolicę Małopolski są pozytywnie zaskoczeni ofertą kulturalną miasta, życzliwością mieszkańców i przystępnymi cenami. Jeden z turystów odwiedzających Kraków napisał na Zoover: - Dla tych, którzy chcą odwiedzić ciekawe miasto w Europie, zdecydowanie polecam Kraków. Również poza centrum miasta jest wiele do zobaczenia. - Warto wybrać się na obrzeża miasta i odwiedzić dzielnicę żydowską Kazimierz, Nową Hutę czy punkt widokowy na Kopcu Kościuszki.

Na drugim i trzecim miejscu najlepszych turystycznych miast Europy znalazły się kolejno: Sewilla i Wenecja. Użytkownicy Zoover przyznali obu miastom średnią ocenę 8.6. Sewilla i Wenecja zdobyły także wysokie oceny w zakresie oferty kulturalnej. Według użytkowników Zoover atmosfera w Sewilli jest najlepsza, a w kategorii 4 i 5 gwiazdkowych hoteli, Wenecja została oceniona bardzo wysoko na  8.3 punktów.

Przypomnijmy, że Kraków po raz pierwszy otrzymał nagrodę Zoover City Trip Award w 2011 r. Wówczas nasze miasto znalazło się na drugim miejscu najlepiej ocenianych miast Europy.

Portal Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają różnego rodzaju obiekty noclegowe, destynacje, plaże i atrakcje turystyczne. Portal jest jedną z wiodących, bezpłatnych i niezależnych platform dyskusyjnych dla podróżników.

Więcej informacji można znaleźć na blogu Zoover World.

Dodaj opinię o Krakowie w Zoover.

Lista 10 najlepszych turystycznych miast w Europi (PDF)

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat