Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Świętuj z Radiofonią - Eskmo i King Cannibal w sobotę

11 czerwca - kolejna edycja cyklu radiofonia receive. W Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędzie się impreza, w której wystąpią młode gwiazdy Ninja Tune, czyli Eskmo i King Cannibal. Jednocześnie będzie to Finał Miesiąca Fotografii, początek o godzinie 21.00.

 

 

Eskmo

"Jedna z najlepszych produkcji, jakie ostatnio słyszałem" – tak o ostatnim albumie Eskmo powiedział Amon Tobin.
Brendan Angelides muzyk, producent, właściciel wytwórni Ancestor. Zaczynał w połowie lat 90., kiedy, zafascynowany takimi zespołami jak Primus, The Prodigy, The Chemical Brothers czy Mobym, zakładał własne kapele grając w nich na gitarze basowej.

King Cannibal

„Naprawdę tłuste bity” - tak o debiutanckim albumie „Let The Night Roar” Kinga Cannibala powiedział grający w zeszłym roku na festiwalu receive. Kevin Martin (The Bug).
Na swoje nazwisko zaczął pracować świetnymi remiksami, które podbijały muzyczny światek. Nie mając jeszcze wydanej płyty zremiksował utwór Amona Tobina "Bloodstone". Zrobił to tak dobrze, że kompozycja znalazła się na albumie Ninja Tune XX – składance podsumowującej dwadzieścia lat działalności wytwórni.

Ukazanie się debiutanckiego albumu Dylana Richardsa tylko utwierdziło wszystkich, że to poparcie tuzów elektroniki nie było przypadkowe. Bezkompromisowe połączenie tłustych i pociętych bitów z lekkimi rytmami, łatwe przechodzenie od drum'n'bassu, rave'u czy dancehallu do dubstepu - to wszystko sprawia, że ta premiera była jedną z gorętszych w 2009 roku.


 

Bilety w cenie 50 zł (od 8.06) są dostępne są na stronie sklep.radiofonia.fm oraz w sieci TicketPro i sklepach Empik. Dodatkowe zaproszenia do zdobycia na antenie radiofonii: www.radiofonia.fm lub 100.5fm w Krakowie.

Program:

21:oo - Double:U
22:15 - Kixnare
23:30 - Eskmo
0:30 - King Cannibal
2:oo - Dr. Ki

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat