Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Usprawnić współpracę z klastrami

Podczas posiedzenia Komisji Rozwoju i Innowacji radni spotkali się z przedstawicielami klastrów technologicznych. Podsumowali dotychczasową współpracę i zastanawiali się co zrobić, aby była ona bardziej efektywna.

A ta układa się nie najgorzej. Mówił o tym Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Rafał Kulczycki. Opowiadał np. o współpracy przy bilansie kompetencji. Podawał przykłady ostatnich spraw, w których miasto stara się pomagać klastrom i je wspierać. Np. zaniedbane przejście nad torami kolejowymi na Zabłociu. To miejsce to początek Zabłocia i powinno być reprezentacyjne, a nie jest i wymaga zmian. Miasto wspiera klaster w rozmowach z PKP i ZIKIT-em.

Oczywiście są też trudności i mówili o tym zarówno przedstawiciele klastrów, jak i dyrektor Kulczycki. Problemem są najczęściej finanse. Klastry często chciałyby pomocy finansowej miasta dla swoich projektów, a niestety nie zawsze jest to możliwe. Dyrektor Kulczycki, jak i przedstawiciele klastrów wspólnie zaapelowali do władz miejskich, aby zastanowić się nad współpracą w ramach konkretnych projektów, takich, na których zyska cały Kraków i jego mieszkańcy.

Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miasta Krakowa z 27 marca 2013 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Krakowa (z póżn. zm.) w merytorycznym zakresie działania komisji.

Komisja pozytywnie zaopiniowała również projekt uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie budżetu Miasta Krakowa na rok 2014 w merytorycznym zakresie działania komisji.

pokaż metkę
Autor: BŁAŻEJ SIEKIERKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-12-13
Data aktualizacji: 2013-12-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź