Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup

W miniony weekend (25 i 26 maja) w Krakowie rozegrane zostały mecze finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup 2011. W sobotę do rywalizacji przystąpiły drużyny chłopców. Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 18 drużyn. W drugim dniu zmagań piłkarskich na boisku pojawiło się 12 najlepszych żeńskich drużyn z Małopolski.

Finał turnieju wojewódzkiego poprzedziły eliminacje, które przebiegały w II etapach: w I rundzie uczestniczyły wszystkie zgłoszone reprezentacje gimnazjów, natomiast w II  - zwycięzcy rozgrywek grupowych. Mecze rozgrywane były na krakowskich Orlikach. Koordynatorami zawodów z ramienia Miasta Kraków byli animatorzy uczestniczący na co dzień w miejskim programie sportowym Animator-moje boisko-Orlik 2012.

W krakowskich eliminacjach Coca-Cola Cup wzięły udział 24 zespoły chłopców i 9 zespołów dziewcząt. Rundę eliminacyjną zwycięsko przeszły 2 zespoły chłopców: Gimnazjum nr 48 oraz Niepubliczne Gimnazjum przy Szkole Sportowej Piłki Nożnej w Nowej Hucie, a także jedna drużyna dziewcząt – Gimnazjum nr 23.

Przed turniejem za faworytów do zwycięstwa w rywalizacji chłopców uchodziły drużyny z Krakowa. Rozgrywki potwierdziły wcześniejsze prognozy. Mecz finałowy był derbowym pojedynkiem pomiędzy dwiema drużynami z Krakowa. Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna Gimnazjum Niepublicznego, która pokonała rywali 6 : 2.

Indywidualnie najlepszym bramkarzem turnieju został  Michał Klęczar z Gimnazjum w Roczynach, a strzelcem Dominik Kościelniak z Gimnazjum Niepublicznego z 10 bramkami na koncie.

W turnieju żeńskim trudno było wskazać faworytów do zwycięstwa.  Po zaciętej walce wygrały gimnazjalistki z Alwerni, pokonując po remisowym finale (2:2), w rzutach karnych rówieśniczki z Białki Tatrzańskiej. Trzecie miejsce przypadło gimnazjum z Myślenic, które pokonało w małym finale zespół reprezentujący Gimnazjum nr 23 z Krakowa.

Zwycięzcy zyskali prawo do gry w ogólnopolskich zawodach finałowych, które zostaną rozegrane w czerwcu. (MS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-05-31
Data aktualizacji: 2011-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź