Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Światowe media piszą o Krakowie

Kraków to miasto Literatury UNESCO zbudowane z książek – donosi Antonia Lloyd-Jones w The Guardian. Dlaczego warto poznać polską literaturę – pisze z kolei dla CNN Michael Kandel. Przeczytaj teksty i zobacz jak wygląda Kraków w oczach zagranicznych dziennikarzy.

Antonia Lloyd-Jones w The Guardian pisze m.in. o tym, że Kraków to miasto festiwali literackich, pełne pisarzy i że tu ludzie ustawiają się w kolejce do poezji. Wymienia m.in. Czesława Miłosza, Wisław Szymborską, Sławomira Mrożka, Adama Zagajewskiego, Pisze o Festiwalu Conrada i Festiwalu Miłosza i oczywiście donosi, że Kraków otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO.

O prestiżowym tytule jakie otrzymał Kraków oraz o tym, dlaczego warto poznać polską literaturę i na jakich pisarzy i poetów warto zwrócić szczególna uwagę pisze także Michael Kandel na stronie CNN On The Road Poland.

Na tej samej stronie znajdziemy także artykuł Laury Chubb dotyczący m.in. muzeum w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie oraz obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (m.in. drewnianych kościołów i Kopalni Soli w Wieliczce).

Zapraszamy do lektury!

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-11-15
Data aktualizacji: 2013-11-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź