Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Lekcja Śpiewania z Katy Carr

Jeśli jeszcze zastanawiasz się jak w wyjątkowy sposób uczcić Święto Niepodległości 11 Listopada - koniecznie przyjdź na Rynek Główny i weź udział w 50. Lekcji Śpiewania „Radosna Niepodległości". W tym roku podobne imprezy odbędą się także w Warszawie i w Londynie! Gościem specjalnym krakowskiej Lekcji będzie Katy Carr, brytyjska piosenkarka polskiego pochodzenia. Ona także, wspólnie z Waldemarem Domańskim, poprowadzi Lekcję w Londynie.

Jubileuszowa 50. Lekcja Śpiewania rozpocznie się dziś (11 listopada, poniedziałek) o godz. 17 w Rynku Głównym w Krakowie. Jak zawsze wezmą w niej udział artyści kabaretu Loch Camelot oraz wyjątkowa, śpiewająca publiczność. W trakcie koncertu „Radosna Niepodległości" wspólnie zaśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki. Do dyspozycji uczestników koncertu będzie 3 tys. bezpłatnych śpiewników przygotowanych przez Kancelarię Prezydenta Miasta Krakowa.

To nie wszystkie atrakcje przygotowane przez Bibliotekę Polskiej Piosenki i jej dyrektora Waldemara Domańskiego. Wczoraj, 10 listopada, Lekcje Śpiewania odbyła się także w Warszawie i Londynie.

W Warszawie Lekcja Śpiewania „Historia Polski w piosence (1863-1989 r.)", z udziałem artystów Kabaretu Loch Camelot, odbyła się w Muzeum Niepodległości (al. Solidarności 62).

Także wczoraj odbyła się Lekcja Śpiewania „Wyśpiewaj niepodległość" w Londynie (sala wykładowa PON UJ, 238-246 King Street – budynek POSK, London W6 ORF). We wspólnym śpiewaniu i świętowaniu mógł wziąć udział każdy – bez względu na wiek i biegłość posługiwania się językiem polskim.

Imprezę w Londynie poprowadziła: Katy Carr, brytyjska piosenkarka polskiego pochodzenia, Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki i pomysłodawca „Lekcji Śpiewania" na krakowskim Rynku oraz Paweł Żaba, kompozytor z Bristolu. Organizatorzy obiecuali niesztampowe aranżacje piosenek i to, że będzie można sobie pośpiewać, ile dusza (i serce) zapragnie.

Dodatkowe informacje: www.bibliotekapiosenki.pl

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-11-05
Data aktualizacji: 2013-11-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat