Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków w czołówce samorządów!

Tygodnik Newsweek opublikował wyniki rankingu powiatów i gmin za rok 2010 organizowanego przez Związek Powiatów Polskich. W kategorii miast na prawach powiatu Kraków znalazł się w czołówce polskich samorządów zdobywając drugą pozycję.

„Otwarcie na obywateli, internetowa dostępność i promocja ekologicznych rozwiązań – to najprostsza recepta na dobry samorząd lokalny” –  tak wyniki rankingu podsumowuje tygodnik Newsweek.

Samorządy oceniane były przez  ekspertów ze Związku Powiatów Polskich,  według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu kategoriach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

Zestawienie prowadzone jest w podziale na cztery kategorie jednostek samorządu terytorialnego:  powiaty, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz  gminy wiejskie.  Za poszczególne kategorie można otrzymać określoną liczbę punktów. Wygrywa samorząd, który uzbiera ich najwięcej.

Uroczyste przekazanie dyplomów  i nagród odbędzie się w maju podczas Kongresu Regionów w Świdnicy.

Wyniki rankingu dostępne są pod adresem internetowym www.zpp.pl (KS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-04-27
Data aktualizacji: 2011-04-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź