Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zielone światło dla budowy ekospalarni

Wojewoda Małopolski umorzył postępowanie odwoławcze od decyzji w sprawie pozwolenia na budowę dla krakowskiej ekospalarni. To otwiera drogę do rozpoczęcia prac budowlanych.

Jak informuje Krakowski Holding Komunalny SA, który odpowiada za projekt budowy ekospalarni odpadów, w związku z postanowieniem Wojewody Małopolskiego z 25 października 2013r. o umorzeniu postępowania odwoławczego, decyzja Prezydenta Miasta Krakowa o pozwoleniu na budowę inwestycji pn.: Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, stała się ostateczna.

„Wobec tego faktu rozpoczynamy proces budowy ekospalarni. Inwestycja ma zostać oddana do użytku pod koniec 2015 roku" – mówi Piotr Ziętara, rzecznik prasowy KHK SA.

Przypomnijmy, że Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie zostanie wybudowany przy ul. Giedroycia. Jego wydajność wyniesie 220 tys. ton śmieci rocznie. Zakład będzie ostatnim elementem krakowskiego systemu gospodarki odpadami, gdzie trafiać będą jedynie te śmieci, których nie da się powtórnie wykorzystać. Będzie to obiekt spełniający restrykcyjne wymogi emisji zanieczyszczeń. Dodatkowo zakład produkował będzie energię elektryczną i cieplną.

Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą ekospalarni jest koreański koncern POSCO Engineering & Construction Co., Ltd.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-10-28
Data aktualizacji: 2013-10-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź