Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków i partnerzy

Współpraca zagraniczna i krajowa naszego miasta była przedmiotem posiedzenia Komisji Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków RMK. Rozmawiano między innymi o pożytkach ze współpracy, różnych jej formach oraz o magistrackim portalu internetowym Kraków Otwarty na Świat.

W zagadnienia współpracy zagranicznej wprowadziła radnych Anna Frankiewicz, Dyrektor Kancelarii Prezydenta. Mówiła o współorganizowanej promocji turystycznej, wymianie doświadczeń i współpracy w zakresie kultury, sportu, spraw społecznych i rozwiązań administracyjnych.

Wiele uwagi poświęcono trwającej od wielu lat współpracy z niemieckimi partnerami, działalności Domu Krakowskiego w Norymberdze i Norymberskiego w Krakowie. Jerzy Fedorowicz, przewodniczący komisji pytał o ilość etatów i formy działania krakowskiej placówki w mieście niemieckiego partnera (Dom Krakowski zatrudnia jedną osobę, która odpowiada zarówno za sprawy administracyjne jak i organizację wydarzeń kulturalnych). Radnego Krzysztofa Durka interesowały kontakty z miastami w Ameryce Południowej.
Z racji odległości i wynikających z niej kosztów opierają się one na współpracy, która pozwala uniknąć zbędnych kosztów.

O historii współpracy Krakowa z miastami na całym niemal świecie, wspólnych inicjatywach i planach na przyszłość można przeczytać w portalu „Kraków Otwarty na Świat"

 

pokaż metkę
Autor: JAN BIŃCZYCKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-10-25
Data aktualizacji: 2013-10-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź