Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jeszcze mniej za prąd

Dzięki wspólnemu przetargowi na energię elektryczną, w 2014 roku Miasto zapłaci za prąd jeszcze mniej niż w tym roku. W porównaniu do cen z obowiązującej taryfy oszczędność wyniesie łącznie aż 19,5 mln zł.

Rozstrzygnięto kolejny przetarg na zakup energii elektrycznej na 2014 rok dla kilkudziesięciu podmiotów skupionych w Krakowskiej Grupie Zakupowej. Spośród ofert złożonych przez pięć podmiotów, najbardziej atrakcyjna okazała się propozycja firmy Tauron Sprzedaż z ceną 199 zł netto za 1 MWh.

W tegorocznym przetargu przedmiotem zamówienia była dostawa aż 120 GWh energii elektrycznej dla podmiotów skupionych w Krakowskiej Grupie Zakupowej. 108 GWh przypadnie na jednostki gminny( z czego aż 42,2 GWh na ZIKIT, który w tym roku przystąpił do grupy). Pozostała ilość energii zostanie dostarczona instytucjom zewnętrznym, które należą do Krakowskiej Grupy Zakupowej, jak choćby Politechnice Krakowskiej, Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej czy Filharmonii w Krakowie.

Dzięki grupowemu przetargowi na prąd jednostki gminne zapłacą o prawie 10 mln zł mniej niż w poprzednim roku. Porównując do wartości z obowiązującej taryfy, oszczędność wyniesie aż 19,5 mln zł.

Przypomnijmy, że również w zeszłym roku, stosując zasadę negocjacji i grupowego zakupu energii Miasto wydało na prąd o 5 mln zł mniej niż wynikałoby to z obowiązującej taryfy. Podobne rozwiązania, a więc stosowanie zamówień grupowych, które przynoszą oszczędności, Miasto stosuje choćby w przypadku ubezpieczenia mienia.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-10-21
Data aktualizacji: 2013-10-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź