Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rowerem po zdrowie i do pracy

Ruszył nowy sezon wycieczek krajoznawczych w ramach projektu LifeCycle. W tym roku przewidziano ponad 10 rajdów rowerowych. Promowane jest też korzystanie z jednośladów przy dojeździe do pracy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.lifecycle-krakow.blogspot.com i www.facebook.com/LifeCycleKrakow

 

Za nami pierwsza z rowerowych wycieczek organizowanych wspólnie przez Miasto wraz z krakowskim oddziałem PTTK. W rajdzie przez Lasy Radłowskie uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Kolejna wycieczka w ramach projektu „Rowerem po zdrowie” – do Ojcowa – odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia.

Akcja „Rowerem po zdrowie” to cykl jednodniowych wycieczek rowerowych po okolicach Krakowa. Jazda na dwóch kółkach promowana jest jako aktywny sposób spędzania wolnego czasu. W wycieczkach może wziąć udział każdy, kto przyjedzie na miejsce zbiórki. Udział w imprezie jest bezpłatny. Szczegółowy program wycieczek.

W ramach unijnego programu LifeCycle realizowany jest też projekt „Rowerem do pracy”. Skierowany jest do osób, które chcą traktować jednoślady jako środek do codziennych podróży.

Aby uczestniczyć w projekcie wcale nie trzeba korzystać z własnego roweru. Na terenie Krakowa działa bowiem pierwsza w Polsce sieć bezobsługowych wypożyczalni rowerów bikeone.pl. Na chętnych czeka 130 rowerów w 16 stacjach zlokalizowanych na terenie Krakowa. Aby skorzystać z miejskich jednośladów wystarczy zarejestrować się na stronie www.bikeone.pl. W tym roku kaucja została obniżona ze 120 do 20 złotych. Podobnie jak w ubiegłym roku pierwsze 30 minut wypożyczenia jest bezpłatne. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-04-05
Data aktualizacji: 2011-04-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź