Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prezydent na posiedzeniu Komisji wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Wczoraj (30 marca, środa) obradowała w Warszawie Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. W posiedzeniu wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Uczestnicy zapoznali się m.in. z projektami rozporządzeń Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych, programów szkoleń dla opiekunów w żłobku, klubie dziecięcym, dziennego opiekuna oraz wolontariusza. Tematami spotkania były też: szczegółowy zakres planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego, udzielanie pomocy na rewitalizację przez fundusze rozwoju obszarów miejskich w ramach regionalnych programów operacyjnych, warunki dofinansowania 8 Regionalnych Programów Rozwoju regionalnego na lata 2007 – 2013.

Prezydent Krakowa uczestniczył również w Warszawie w Forum Debaty Publicznej „Samorząd terytorialny dla Polski”. Głównymi tematami Forum z udziałem Prezydenta RP były: wzmocnienie udziału mieszkańców w samorządzie terytorialnym, współdziałanie gmin, powiatów i województw oraz zmiany niektórych ustaw do konsultacji społecznych przed opracowaniem legislacyjnym. (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-31
Data aktualizacji: 2011-03-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź