Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uznanie dla krakowskich akademii

Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Akademia Muzyczna w Krakowie – te trzy wyższe uczelnie otrzymały najwyższą ocenę od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Oprócz prestiżu, daje to tym placówkom większe szanse w staraniu się np. o środki unijne czy dotacje na badania naukowe.

Po raz pierwszy, według nowych zasad, uczeni ocenili potencjał jednostek naukowych i wskazali najbardziej prestiżowe, które uzyskały kategorię „A +". Według minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbary Kudryckiej - 37 wyróżnionych tą kategorią jednostek wraz z Krajowymi Naukowymi Ośrodkami Wiodącymi stanowią elitę i wizytówkę polskiej nauki.

Kategorię naukową "A+" otrzymały następujące wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego: Wydział Polonistyki, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Wydział Chemii oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Na AGH natomiast - Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, a na Akademii Muzycznej: Wydział Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej.

pokaż metkę
Autor: PAULINA POLAK
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-10-02
Data aktualizacji: 2013-10-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź