Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wskaż kierunek dla komunikacji miejskiej

Trwają konsultacje społeczne w sprawie przyszłości krakowskiej komunikacji miejskiej. Na początku kwietnia rozpocznie się zliczanie i analiza ankiet, wypełnianych przez mieszkańców.

Ankiety, w których mieszkańcy mogą wyrazić opinię o kierunku rozwoju komunikacji miejskiej w naszym mieście można wrzucać do 28 marca do tzw. skrzynek miejskich, które znajdują się w 20 największych punktach przesiadkowych. Formularze drukowane były w krakowskich dziennikarz. W ostatnią niedzielę można je było znaleźć w kościołach. Kilkadziesiąt egzemplarzy ankiet trafiło też do szkół i do Rad Dzielnic. Formularze będą też rozdawane w najbliższą niedzielę w krakowskich świątyniach.

Natomiast do końca marca będzie można wyrazić swoją opinię na temat krakowskiej komunikacji za pośrednictwem strony sprawnakomunikacja.com.

Przypomnijmy, że Miasto przygotowuje się do wprowadzenia w tym roku nowej marszruty w komunikacji miejskiej. Ostatnia taka operacja odbyła się przed 11 laty. Tymczasem naukowcy zajmujący się transportem w miastach przyjmują, że nową siatkę połączeń należy wprowadzać raz na 10 lat. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-21
Data aktualizacji: 2011-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź