Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Będzie 100 nowych autobusów

Dwóch producentów chce dostarczyć 100 nowych autobusów dla Krakowa, na zamówienie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie. Oferty przetargowe są teraz analizowane.

O zlecenie dostawy 100 sztuk autobusów starają się formy Solaris i Mercedes. To, która z tych dwóch ofert jest korzystniejsza, okaże się po dokładnej analizie i sprawdzeniu każdej z nich.  Co bardzo ważne, o wyborze zadecyduje nie tylko cena, ale także kryteria techniczne.

Przypomnijmy, że w ogłoszonym jeszcze w ubiegłym roku przetargu MPK SA zamówiło 100 nowych autobusów (27 przegubowych i 73 autobusów 12-metrowych) oraz specjalny pojazd do usuwania awarii komunikacyjnych. Autobusy będą dostarczane przez cztery lata - od 2011 do 2014 roku. W tym roku, zgodnie z harmonogramem ma się pojawić pierwszych 13 autobusów przegubowych. Ostatnie pojazdy przyjadą do Krakowa w 2014 roku.

Wszystkie nowe pojazdy będą wyposażone w system informacji pasażerskiej, klimatyzację, monitoring oraz automaty biletowe. Obecnie w Krakowie, prawie wszystkie autobusy są niskopodłogowe. Warto podkreślić, że po ulicach Krakowa jeżdżą już autobusy wyposażone w system informacji pasażerskiej, złożony z głosowego zapowiadania przystanków i monitorów, na których wyświetlają się kolejne przystanki na trasie autobusu oraz cała trasa przejazdu. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-17
Data aktualizacji: 2011-03-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź