Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Galeria żywa. Wygraj zaproszenie

W piątek (4 października) w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Andrzeja Strumiłło. Organizowana w ramach cyklu „Galeria żywa" ekspozycja, przedstawiać będzie prace malarskie, rzeźbiarskie i rysunkowe.

Wystawa prezentowana będzie w Galerii Sztuki Polskiej XX wieku i potrwa do 5 stycznia 2014 roku. Odwiedzający zobaczą na niej m. in. sześć obrazów olejnych pochodzących ze zbiorów MNK, dwie kamienne rzeźby oraz „Dziennik A-4", plastyczno-poetycką refleksję artysty nad rzeczywistością, która powstawała od 1975 do 2013 roku i wykonana jest w technice rysunkowej oraz kolażu. Najstarszy z prezentowanych obrazów, w stylu socrealistycznym, to „Głowa murarza" z 1954 r. Ponadto, podziwiać można będzie dzieła pochodzące z cykli „Psalmy", „Apokalipsa", a wśród nich m.in. „Sąd Ostateczny" i „Krzyż Świętego Andrzeja". Ekspozycja będzie uzupełniona o film biograficzny opowiadający o fascynującym życiu i artystycznych doświadczeniach twórcy.

 


 

U W A G A    K O N K U R S  ! ! !

 

Magiczny Kraków i Muzeum Narodowe w Krakowie  zapraszają  do udziału w konkursie. Nagrodą  są trzy podwójne zaproszenia na wernisaż wystawy, 4 października o godzinie 18:00.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie:

Jaki tytuł nosi dzieło Andrzeja Strumiłło, będące próbą podsumowania własnego dorobku twórczego?

Odpowiedzi (zawierające imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy) prosimy przesyłać do 30 września, do godz. 9.00, na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl.

W temacie maila należy wpisać : GALERIA ŻYWA!

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w tym samym dniu. O wygranej laureaci  zostaną poinformowani indywidualnie.

Prosimy o załączenie następującego oświadczenia: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UMK swoich danych osobowych na potrzeby konkursu".

pokaż metkę
Autor: Weronika Dulowska
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-25
Data aktualizacji: 2013-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź