Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Matematyka rządzi nocą

W nocy z 14 na 15 marca nowohuckie Gimnazjum nr 48 im. Konstantego Ildefonsa Gałczynskiego zamieni się w królestwo matematyki. Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Π (Pi) szkoła organizuje Noc Matematyków.

Międzyszkolna impreza ma na celu popularyzowanie matematyki, a także uświadomienie uczniom faktu, że matematyka może być barwna i wesoła. Inspiracją do przygotowania imprezy jest m.in. Międzynarodowy Dzień Liczby Pi obchodzony 14 marca.

„Zapraszamy wszystkich, zarówno tych, których „królowa nauk” fascynuje i zadziwia od najmłodszych lat i tych którzy mają przeciwne podejście do tej nauki, a my już zrobimy wszystko żeby zmienili swoje zdanie” – zapewniają organizatorzy.

14 marca (poniedziałek) od godz. 18:00 do godz. 20:00 czas zarezerwowany będzie dla uczniów szkół podstawowych, głównie klas VI. Dla dzieci i rodziców przygotowane zostaną ciekawostki matematyczne, quizy, gry i zabawy dla najmłodszych matematyków.

Od godz. 20:00 do 6:00 trwać będą zajęcia dla uczniów Gimnazjum nr 48, XVI Liceum Ogólnokształcącego i przybyłych gości. Inauguracyjny wykład wygłosi wybitny matematyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Krzysztof Ciesielski. O filozofii pięknie i harmonii dyskutować z młodzieżą będzie dr Irena Trzcieniecka-Schneider z Uniwersytetu Pedagogicznego.

Atrakcjami przewidzianymi na tą wyjątkową noc będą m.in. gra Play Station3, quiz matematyczny, gra ekonomiczna „Chłopska Szkoła Biznesu”, gry logiczne i strategiczne, rozwiązywanie „Sudoku”. W programie jest także przegląd prezentacji „Liczby rządzą światem” wykonanych przez uczniów z Gimnazjum nr 48 i XVI LO.

Wykłady i warsztaty przygotowują nauczyciele matematyki i zaproszeni goście, będą także zabawy z logika oraz projekcje filmów „Piękny umysł” i „Wzór”. Tegoroczni maturzyści XVI LO przez całą noc będą rozwiązywali arkusze maturalne przygotowując się do egzaminów dojrzałości. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-11
Data aktualizacji: 2011-03-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź