Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Inwestycje i offshoring

Posiedzenie Komisji Rozwoju i Innowacji poświęcone było dwóm zagadnieniom ważnym dla przyszłej gospodarki Krakowa. Rozmawiano o metropolitalnych inwestycjach i rozwoju outsourcingu.

Projekty Gminy Miejskiej Kraków przygotowywane do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych przedstawił Janusz Moskwa, Dyrektor Biura Funduszy Europejskich. Dyrektor Moskwa omówił perspektywy rozwoju naszego miasta jako ośrodka mającego wpływ na rozwój okalających go gmin, rządowe i wojewódzkie propozycje współpracy.

W drugiej części posiedzenia głos zabrali Andrew Hallan i Jan Lewanowicz z Aspire - Stowarzyszenia IT i Business Process Services działającego w Krakowie. Przedstawili postulaty reprezentowanych przez siebie branż i partnerów. Wiele uwagi poświęcono wpływowi jaki rozwój sektora usług ma na życie miasta. – W Krakowie ok. 28 tys. ludzi pracuje w tego typu firmach. Jest 12 takich centrów, więcej niż gdziekolwiek w tej części Europy, co czyni go liderem na rynku usług offshoringowych. Jedno takie miejsce pracy generuje ok. 40 000 złotych rocznie - – mówił Andrew Hallan.

Po prezentacji radni zadawali pytania na temat współpracy biznesu i samorządu. Sławomir Ptaszkiewicz poruszył kwestię przygotowywania infrastruktury miejskiej dla inwestorów. Dr hab. Paweł Węgrzyn, przewodniczący komisji, mówił o potrzebie dostosowania kształcenia na uczelniach wyższych do wymogów rynku pracy. Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa zapewniała o wspólnych doświadczeniach w działalności na rzecz rozwoju biznesu i perspektywach na przyszłość. Goście zostali zapewnieni o woli prowadzenia kolejnych spotkań i wymiany doświadczeń.

pokaż metkę
Autor: JAN BIŃCZYCKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-20
Data aktualizacji: 2013-09-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź