Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

IFEA Pinnacle Awards dla KBF

Katalog podsumowujący Grolsch ArtBoom Festival 2012 otrzymał złotą statuetkę w kategorii Najlepszy drukowany katalog w międzynarodowym konkursie IFEA Pinnacle Awards. Wyniki tegorocznej edycji ogłoszono w poniedziałek (16 września) podczas uroczystej gali 58. edycji IFEA Convention & Expo w Pittsburghu (Pennsylvania, U.S.A). Nagrodzona książka jest dziełem Piotrka BDSN Okrasy (projekt), Anety Szymczyk (skład), Anny Smolak (redakcja) i koordynujących projekt z ramienia KBF Anny Ćmil i Darii Szwed.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

W tym roku o statuetki walczyły instytucje kulturalne z takich krajów jak m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Singapur, Korea Południowa, Słowenia i Holandia.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo to już trzeci rok z rzędu kiedy nasze projekty są nagradzane na IFEA" – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. Przypomnijmy, że w 2011 roku złotą statuetką nagrodzono plakat reklamowy i katalog programowy do koncertu Orlando Furioso w ramach cyklu Opera Rara, a rok później – złotem uhonorowano książkę programową do prapremiery Pasji wg św. Łukasza Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny, wydarzenia towarzyszącego festiwalowi Misteria Paschalia a brązem - plakat promujący Grolsch ArtBoom Festival.

Przypominamy, że Międzynarodowa Federacja Eventów i Festiwali (International Festivals & Events Association – IFEA) zrzesza ponad 3 tys. członków i jest najstarszą tego typu instytucją na świecie. Co roku nagradza najlepsze światowe wydarzenia kulturalne doceniając m.in.: profesjonalizm ich przygotowania, kreatywność, kampanie reklamową i druki. Sędziami w konkursie IFEA/Haas & Wilkerson Pinnacle Awards są uznane autorytety w dziedzinie projektowania graficznego, promocji i public relations, a także mediów radiowo-telewizyjnych, drukowanych i internetowych oraz planowania i zarządzania eventami.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat