Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nocna opieka medyczna

Mieszkańcy Krakowa mogą bezpłatnie korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarzy specjalistów Szpitala Św. Rafała. NFZ zawierając kontrakt ze Scanmed Multimedis, uwzględnił przeprowadzone w ub. r. na zlecenie Miasta przez Scanmed S.A. pilotażowe badanie zapotrzebowania mieszkańców południowego Krakowa na usługi ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Ambulatorium opieki nocnej i świątecznej znajduje się w budynku Szpitala Św. Rafała przy ul. Bochenka 12 w Krakowie. W zakresie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej Pacjenci będą mieli zagwarantowany dostęp do ambulatoryjnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, wizyt domowych, RTG, badań analitycznych, od poniedziałku do piątku, w godz. od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy od godz.  8.00 do  8.00 dnia następnego.

Wizyty domowe lekarskie i pielęgniarskie dla Pacjentów dzielnic IX, X i XI można zgłaszać pod nr tel.:  12 37 02 700.

Przypomnijmy; od 17 listopada ub. r. mieszkańcy Krakowa mogli bezpłatnie korzystać z pomocy lekarzy specjalistów Szpitala Św. Rafała. To efekt porozumienia, które podpisał Prezydent Jacek Majchrowski, by zapewnić dostęp do opieki medycznej krakowianom mieszkającym na południu miasta. Podpisana przez miasto umowa miała charakter pilotażowy. Na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa właściciel Szpitala Św. Rafała  - firma Scanmed S.A. przeanalizował jakie jest zapotrzebowanie mieszkańców południowego Krakowa na usługi ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Dla krakowian oznaczało to przede wszystkim możliwość bezpłatnego korzystania z porad i konsultacji w zakresie chirurgii urazowej i ortopedycznej oraz z pomocy lekarzy kardiologów. W ramach tych porad pacjenci mieli także możliwość wykonania badań diagnostycznych.

W ciągu tygodnia ponad 500 mieszkańców dzielnic IX, X i XI skorzystało z porad lekarzy Szpitala św. Rafała w ramach współpracy tej placówki z Urzędem Miasta Krakowa. Ze względu na tak duże zapotrzebowanie na porady lekarskie, Miasto Kraków i SCANMED S.A. zadecydowały o przedłużeniu współpracy. Mieszkańcy dzielnic IX, X i XI mogli korzystać z całodobowej opieki w poradniach Szpitala św. Rafała przy ul. Bochenka 12 przez całą dobę do 5 grudnia. (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-02
Data aktualizacji: 2011-03-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź