Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rekrutację czas zacząć

Trwa elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz elektroniczna rekrutacja do gimnazjów. Po raz pierwszy zostanie także wprowadzona elektroniczna ewidencja zapisywania dzieci do samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2011/2012.

W samorządowych przedszkolach na dzieci będzie czekać prawie 18 000 miejsc. Rodzice muszą złożyć karty zapisu do wybranej placówki do 31 marca. Wyniki pierwszego etapu rekrutacji poznamy 13 kwietnia. Nabór planowany jest na 15 519 miejsc w przedszkolach i 2 414 w szkołach podstawowych (1974 w oddziałach „0”, 440 w oddziałach dla dzieci w wieku 3-5 lat).

Z kolei rekrutacja do samorządowych gimnazjów będzie prowadzona od 1 marca do 22 kwietnia. W Krakowie nabór do klas pierwszych będzie prowadzony w 55 szkołach, które będą rekrutowały uczniów do grup ogólnodostępnych, integracyjnych, terapeutycznych, sportowych, dwujęzycznych, przygotowujących do DSD i z programami autorskimi.

W 2011 roku w Krakowie po raz pierwszy zostanie wprowadzona elektroniczna ewidencja zapisywania dzieci do samorządowych szkół podstawowych (oprócz szkół specjalnych) na rok szkolny 2011/2012. Ewidencja prowadzona będzie na Platformie Edukacyjnej (www.portaledukacyjny.krakow.pl) od 1 marca do 13 czerwca 2011 roku. W Krakowie nabór do klas pierwszych będzie prowadzony w 100 samorządowych szkołach podstawowych. Szkoły będą zapisywać uczniów, którzy w roku 2011 ukończą 6 i 7 lat.

Informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, rekrutacji do gimnazjów oraz elektronicznej ewidencji zapisywania dzieci do samorządowych szkół podstawowych są dostępne na stronie internetowej www.portaledukacyjny.krakow.pl oraz na stronie www.krakow.pl w zakładce „Polecamy”. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-02
Data aktualizacji: 2011-03-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź