Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ograniczając niską emisję

Realizacja programu ograniczenia niskiej emisji PONE oraz informacja o przyznaniu dodatkowych środków finansowych na walkę z niską emisję w Krakowie z WFOŚiGW na rok 2013 - te tematy zajęły radnych podczas posiedzenia Komisji Ekologii.

Informację przedstawiła Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska Ewa Olszowska-Dej. Ze słów Pani dyrektor wynika, że na Program Ograniczana Niskiej Emisji dla Krakowa w roku 2013 przyznano: w puli I z budżetu miasta 2 miliony 796 tys. 38 zł. W tym rozpatrzono pozytywnie 30 wniosków, podpisano 28 umów. Pula II obejmuje dotację w wysokości 3 mln 497 tys. 390 zł z WFOŚiGW w Krakowie. Pula III to dotacja w wysokości 6 mln i pożyczka na kolejne 6 mln. W ramach kwoty przeznaczonej na realizację PONE weryfikowano ponad 1230 wniosków o udzieleniu dotacji celowej na zmianę systemu ogrzewania na proekologiczne oraz instalację odnawialnych źródeł energii. W chwili obecnej procedowane jest zarządzenie w sprawie zatwierdzenia prac komisji konkursowej opiniującej wnioski o udzielenie dotacji, w ramach którego rozpatrzono: pozytywnie 522 wnioski na zmianę ogrzewania na proekologiczne, negatywnie 101 wniosków. Trwa również weryfikacja pozostałych ponad 200 wniosków. Zweryfikowano około 400 wniosków dotyczących instalacji odnawialnych źródeł energii.

Ponadto złożono wniosek do WFOŚiGW w Krakowie o udzielenie pożyczki w wysokości 4 mln zł z przeznaczeniem na odnawialne źródła energii. Złożono też wniosek o przyznanie środków w ramach programu narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej. Prowadzone są także rozmowy z Urzędem Marszałkowskim w celu wypracowania możliwości pozyskania środków unijnych w latach następnych na realizację PONE.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-13
Data aktualizacji: 2013-09-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat