Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Całodobowa Informacja Medyczna

12-661-22-40 - to numer Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej. Mieszkańcy Krakowa mogą uzyskać tam informacje o bezpłatnych badaniach oraz o usługach świadczonych przez placówki medyczne. Ponadto pracownicy infolinii udzielają pomocy w poszukiwaniu osób zaginionych na terenie Krakowa. W ubiegłym roku z infolinii skorzystało blisko 230 tysięcy krakowian.

Numer 12 661 22 40 działa we wszystkie dni w roku. Przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa. Informacje są codziennie aktualizowane. Usługa świadczona jest za pomocą bezpośrednich stanowisk informacyjnych - nie automatycznych. Koszt połączenia telefonicznego nie jest wyższy niż standardowy koszt połączeń telefonicznych, realizowanych w sieci TP S.A. i jest naliczany od momentu uzyskania połączenia z informatorem.

Informacja udzielana jest 7 dni w tygodniu, całą dobę za pomocą 3 stanowisk telefonicznych w godz. 7.00- 19.00 oraz jednego stanowiska w godz. 19.00-7.00.

Bezpłatne informacje - przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia - udzielane są na temat:
- adresów i numerów telefonów świadczeniodawców wraz ze wskazaniem rodzaju udzielanych świadczeń medycznych z zakresu:

* podstawowej opieki zdrowotnej,

* specjalistycznej opieki ambulatoryjnej,

* pomocy doraźnej (medycyna ratunkowa),

* opieki całodobowej,

* leczenia szpitalnego,

* stomatologii (wraz z rodzajem udzielanych świadczeń),

* rehabilitacji leczniczej,

* leczenia uzdrowiskowego,

* opieki długoterminowej (zakłady opiekuńczo-lecznicze i zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze) z terenu Miasta Krakowa, udzielających świadczeń medycznych w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia,

- poszukiwania osób zaginionych,

- ośrodków udzielających bezpłatnej pomocy dla osób uzależnionych, ich rodzin, ofiar przemocy domowej, klubów "Anonimowych Alkoholików (AA)" oraz telefonów zaufania dla tych osób, z terenu Miasta Krakowa,

- adresów i numerów telefonów świadczeniodawców z zakresu pomocy społecznej z terenu Miasta Krakowa,

- adresów i numerów telefonów realizatorów miejskich (dzielnicowych) programów zdrowotnych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia oraz leczenia uzależnień z terenu Miasta Krakowa,

- adresów i numerów telefonów organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Krakowa, prowadzących działalność w dziedzinie ochrony zdrowia,

- udzielania informacji o dostępności do usług zdrowotnych (czas oczekiwania na wykonanie usługi) u poszczególnych świadczeniodawców.

Nadzór nad działalnością Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej sprawuje Biuro ds. Ochrony Zdrowia (tel. 12-616-94-96).

W ubiegłym roku pracownicy infolinii udzielali najczęściej informacji na temat szpitalnych oddziałów ratunkowych, poradni specjalistycznych oraz badań profilaktycznych. (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-02-18
Data aktualizacji: 2011-02-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat