Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Marka Radia Kraków dla KBF!

Krakowskie Biuro Festiwalowe otrzymało wyróżnienie przyznawane przez Radio Kraków. We wtorek wieczorem (3 września), jury składające się z dziennikarzy krakowskich mediów wyróżniło KBF za dwie akcje popularyzujące literaturę: Drugie Życie Książki i Wirtualną Bibliotekę Wydawców.

Fot. radiokrakow.pl
radiokrakow.pl

Jak podkreślali jurorzy w przypadku Drugiego Życia Książki organizowanego we współpracy z portalem Bookeriada najważniejszy jest sposób docierania do czytelników, różnorodność imprez towarzyszących i atrakcyjni goście literaccy. Prosty pomysł wymieniania się książkami z sukcesem realizowany jest w różnych miejscach Krakowa.

Także Wirtualna Biblioteka Wydawców stała się wakacyjnym wydarzeniem w Krakowie: przez dwa miesiące czytelnicy pobrali ponad 10 tysięcy eboków. Na sześćdziesięciu przystankach dwadzieścia krakowskich wydawnictw proponowało czytanie za pośrednictwem nowoczesnych technologii. W Wirtualnej Bibliotece znalazło się kilkadziesiąt najlepszych tytułów ostatnich miesięcy: literatura piękna, biografie, reportaże, poezja, książki dla dzieci i młodzieży. Jak podkreślała Joanna Targoń głosując na KBF: "najtrudniej jest wpaść na proste, bezpretensjonalne i pożyteczne pomysły".

O przyznaniu Marki Radia Kraków zdecydował jeden głos. Blisko zwycięstwa był Zamek Królewski na Wawelu z serią legend wawelskich. Jurorzy docenili konsekwentne realizowanie pomysłu i mistrzowskie wydanie legend. Jak podkreślał Łukasz Gazur, dziennikarz Dziennika Polskiego, Zamkowi należą się gratulacje za wybranie takiej formy edukacji wizualnej i za postawienia na ilustracje dla dzieci.

Przypominamy, że do wrześniowej literackiej Marki Radia Kraków nominowane były także: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i akcja Lotna Czytelnia: za wakacyjną i nieskomplikowaną formę upowszechniania czytelnictwa; Instytut Książki i Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej z nagrodą Transatlantyk: za wyjątkową dbałość o tłumaczy, umożliwienie im doskonałych warunków pracy i spotkań podkreślanie roli tłumacza w tworzeniu literackiego dzieła; Adam Zagajewski i Krakowskie Spotkania z Poezją: za organizację nowego poetyckiego festiwalu, za współpracę międzypokoleniową poetów, za eleganckie i ciekawe prowadzenie spotkań.

Markę Radia Kraków przyznało jury w składzie: Barbara Gawryluk (Radio Kraków), Joanna Targoń (Gazeta Wyborcza), Łukasz Gazur (Dziennik Polski) oraz Krzysztof Glondys (Telewizja Kraków) i Katarzyna Kubisiowska (Tygodnik Powszechny).

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat