Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kto wybuduje centrum sportu i rekreacji przy Eisenberga?

Miasto chce przywrócić mieszkańcom kompleks basenów na terenie dawnej Polfy w rejonie ul. Eisenberga. Zarząd Infrastruktury Sportowej rozpoczął postępowanie mające na celu wyłonienie partnera prywatnego do wspólnej realizacji tego przedsięwzięcia.

Trwa postępowania mające na celu wyłonienie prywatnego partnera, który włączy się w budowę Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Eisenberga w Krakowie. Zadanie ma objąć zaprojektowanie, budowę, sfinansowanie oraz kompleksowe zarządzanie i utrzymanie obiektu.

Podmioty zainteresowane partnerstwem mają 45 dni − od momentu ukazania się ogłoszenia (28 sierpnia br.) − na złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do negocjacji zostaną dopuszczeni wszyscy kandydaci, którzy złożą prawidłowo wypełnione wnioski wraz z wymaganą w postępowaniu dokumentacją. Po negocjacjach, które potrwać mogą kilka miesięcy kandydaci zostaną poproszeni o złożenie ofert. Z podmiotem, który złoży najkorzystniejszą ofertę zostanie podpisana umowa.

Jeśli nie będzie przeszkód, wybór partnera prywatnego zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku tak, by w 2014 roku podpisać umowę i uzyskać pozwolenia na realizację inwestycji. Zgodnie z założeniem prace budowlane mają potrwać około 24 – 27 miesięcy od daty podpisania umowy. Założono, że okres eksploatacji obiektu nie powinien być dłuższy niż 30 lat.

Centrum Sportu i Rekreacji przy Eisenberga ma łączyć funkcje rekreacyjne nawiązujące do tradycji tego miejsca, a więc zewnętrzny basen rekreacyjny z mokrym placem zabaw, sala ćwiczeń sportowych i rozrywki dla dzieci, z uzupełniającą sferą usług komercyjnych z zakresu SPA i rehabilitacji wraz z ewentualnym zapleczem hotelowym.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-03
Data aktualizacji: 2013-09-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź