Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rekrutacja i informatyka

„Rekrutacja do przedszkoli – czy informatyka może być pomocna?” – to tytuł konferencji, którą w miniony czwartek (3 lutego) zorganizowała firma Silvermedia. Patronat nad wydarzeniem objęła Elżbieta Lęcznarowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych oraz Związek Powiatów Polskich.

Podczas konferencji, którą zorganizowano w hotelu Campanile, dyskutowano m.in. o systemach informatycznych dla oświaty, informatorach dla rodziców i uczniów w systemie rekrutacji do przedszkoli, o bezpieczeństwie danych osobowych w systemach wspierających oświatę oraz o odpowiedzialności prawnej nauczycieli. W konferencji udział wzięli przedstawiciele miast i samorządów m.in. z Krakowa, Katowic, Zabrza, Łodzi i Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie rekrutacji do przedszkoli.

Silvermedia to firma IT założona w 2002 r. przez grupę pracowników naukowo-dydaktycznych i absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajmuje się m.in. produkowaniem rozwiązań wspierających zarządzanie wiedzą w jednostkach samorządowych i oświatowych, a także nowoczesnego oprogramowania dla administracji publicznej i służby zdrowia.

Firma Silvermedia przygotowała m.in. oprogramowanie Portalu Edukacyjnego (www.portaledukacyjny.krakow.pl). To internetowy serwis edukacyjny Krakowa, który powstał z myślą o sprawnym funkcjonowaniu krakowskich placówek oświatowych oraz w trosce o wygodę uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej.

Portal Edukacyjny jest częścią systemu informatycznego (Platforma Edukacyjna) wspomagającego pracę Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Uczniowie i rodzice znajdą tu informacje o zawodach sportowych, imprezach kulturalnych i konkursach, nauczyciele mają możliwość pobrania druków niezbędnych m.in. do złożenia oferty o pracę, wystąpienia z wnioskiem o dofinansowanie różnych form doskonalenia zawodowego, itp.  Za pośrednictwem Portalu odbywa się  e-rekrutacja do przedszkoli, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-02-04
Data aktualizacji: 2011-02-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź