Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków czeka na decyzję w sprawie wschodniej obwodnicy

„Czekamy na decyzję w sprawie finansowania trasy ekspresowej S7. Zgodnie z zapewnieniami ministra Cezarego Grabarczyka, ma ona zapaść na przełomie kwietnia i maja” – mówi Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

We wtorek, 25 stycznia rząd zaakceptował „Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015”. Zadecydowano o zwiększeniu budżetu na drogi z 78 do 82,8 mld zł, dodatkowe pieniądze zostały przeznaczone na budowę drogi ekspresowej S 3 łączącej Szczecin z autostradą A 2 oraz trasy S 17 z Lublina do Kurowa. W dokumencie odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa znajduje się na liście rezerwowej.

„Zgodnie z zapewnieniami Ministra Infrastruktury, które padły na spotkaniu z 13 stycznia br. z udziałem m.in. Prezydenta Krakowa, Wojewody Małopolskiego i Marszałka Województwa, na przełomie kwietnia i maja ma zapaść decyzja o sfinansowaniu budowy odcinka trasy S7. Środki mają pochodzić z oszczędności po przetargach na inwestycje finansowane w ramach funduszy europejskich” – mówi Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Według harmonogramu przygotowań tego odcinka S7, Wojewoda Małopolski ma wydać decyzję o ZRID (pozwolenie na budowę) w marcu tego roku. Kontynuowana jest też dwuetapowa procedura przetargowa na roboty budowlano-montażowe. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat