Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

KBF wzorem dla Torunia

Radni Torunia rozpoczęli prace nad przekształceniem biura Toruń 2016 w Toruńską Agendę Kulturalną. „Tworząc TAK prezydent i jego urzędnicy korzystali z doświadczeń Krakowskiego Biura Festiwalowego. W światku zarządzania kulturą instytucja ta jest swoistą ikoną i niedoścignionym wzorcem do naśladowania” – pisze toruńska Gazeta Wyborcza.

„Warto w tym miejscu zaznaczyć, że KBF jest najaktywniejszą w Polsce komórką tego typu. Realizuje corocznie najwięcej imprez i festiwali. Współpracuje z firmami, fundacjami oraz krajowymi mediami w promocji krakowskiej kultury. Biuro Festiwalowe doskonale radzi sobie z pozyskiwaniem zewnętrznych środków z programów europejskich, jest beneficjentem środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. KBF sprawuje nadzór nad systemem krakowskiej informacji turystycznej. Z ośmiu takich punktów Biuro czerpie zyski, zarabiając chociażby na prowizjach ze sprzedaży biletów oraz wydawnictw” – dodaje.

Cały tekst radnego Pawła Gulewskiego można przeczytać na stronie: tutaj. Tekst o planach utworzenia Toruńskiej Agendę Kulturalną można znaleźć na stronie: tutaj. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat