Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami

6 101 zł – taką sumę zaoferował zwycięzca aukcji na rzecz WOŚP, w której można było wylicytować weekend dla dwóch osób w Krakowie. Liczenie wszystkich zebranych podczas 19. Finału WOŚP pieniędzy wciąż trwa. Do tej pory w Krakowie zebrano ponad 860 tys. zł.

Zwycięzca aukcji, do udziału w której zachęcał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, spędzi w Krakowie wybrany weekend 2011 roku. Wraz z osobą towarzyszącą otrzyma voucher, który zapewni: dwa noclegi ze śniadaniem w czterogwiazdkowym hotelu Novotel Kraków Centrum położonym vis-a-vis Wawelu; dwa posiłki w hotelowej restauracji The Garden Brasserie oraz bezpłatny dostęp do fitness i basenu; zwiedzanie Starego Miasta i Kazimierza z miejskim przewodnikiem; zwiedzanie najnowszych krakowskich atrakcji muzealnych: Podziemi Rynku oraz Fabryki Emalia Oskara Schindlera; dwie Krakowskie Karty Turystyczne uprawniające do darmowego wstępu do 30 muzeów oraz umożliwiające darmowe korzystanie z dziennej i nocnej komunikacji miejskiej. Aukcja, która prowadzona była na stronie http://aukcje.wosp.org.pl zakończyła się dziś (poniedziałek, 10 stycznia) o godz. 12, wpłynęło na nią 16 ofert kupna.

Przypomnijmy, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się już po raz dziewiętnasty. Tym razem pieniądze zbierano na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Kraków po raz kolejny przyłączył się do tej wyjątkowej akcji. W niedzielę (9 stycznia) na Rynku Głównym Krakowskie Biuro Festiwalowe zorganizowało koncert z udziałem zespołów Biff, PiN i Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing, były też licytacje, pokazy przygotowane przez Policję i oczywiście tradycyjnie światełko do nieba. Imprezy towarzyszące odbywały się także na terenie całego miasta m.in. w klubach kultury, szkołach, klubach muzycznych oraz muzeach.

Dodatkowe informacje o 19. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są dostępne na stronach internetowych: www.wosp.org.pl oraz http://orkiestra.gk.pl. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-01-10
Data aktualizacji: 2011-01-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź