Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mobilis powiezie krakowian w kolejnych latach

Oferta firmy Mobilis okazała się najatrakcyjniejsza w ogłoszonym przez Miasto przetargu na świadczenie autobusowych usług przewozowych w Krakowie i aglomeracji. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, umowa zostanie podpisana w ciągu kilkunastu tygodni.

Do przetargu ogłoszonego przez ZIKIT na świadczenie usług przewozowych w systemie komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej wpłynęły oferty pięciu firm i konsorcjów. Propozycja firmy Mobilis okazała się najatrakcyjniejsza. Podwarszawska spółka zaproponowała za usługi przewozowe na 12 liniach autobusowych roczną kwotę w wysokości 32 349 302,64 zł – o kilka milionów mniej niż konkurenci.

Przypomnijmy, że firma Mobilis jest obecna w Krakowie od 2008 roku. Charakterystyczne żółte autobusy rozpoczęły kursowanie po Krakowie i aglomeracji wiosną 2008 roku. Firma obsługuje obecnie cztery linie: 152, 178, 301 i 304. Aktualna umowa Mobilisa z Miastem kończy się w lipcu 2014 roku. Nowy kontrakt przewiduje obsługę 12 linii autobusowych przez okres 10 lat, od sierpnia 2014 roku. Tym razem jednak kolorystyka pojazdów ma być ujednolicona. Autobusy firmy Mobilis będą biało-niebieskie, mają być wyposażone we wszelkie udogodnienia dla pasażerów (m.in. klimatyzację, elektroniczne tablice informacyjne czy niską podłogę), a także silniki spełniające normę emisji spalin EURO 5.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-07-15
Data aktualizacji: 2013-07-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat