Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Magistracki dyrektor szefem zespołu Unii Metropolii Polskich

Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMK Ewa Olszowska-Dej została przewodniczącą Zespołu Unii Metropolii Polskich ds. Zadrzewień Miejskich. Zadaniem zespołu będzie m.in. ocena ustawy o ochronie przyrody w zakresie usuwania drzew i krzewów oraz pielęgnacji roślinności.

„Nasze doświadczenia wynikające z praktycznego stosowania obowiązujących przepisów ustawy o ochronie przyrody wskazują na liczne sprzeczności, niejasności i dowolność interpretacyjną szeregu rozwiązań prawnych. Dlatego tak istotne jest doprecyzowanie ustawy, tak by na jasnych precyzyjnych i nie budzących wątpliwości przepisach chronić tereny zielone w miastach" – mówi Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska. Zaopiniowaniem zmian ustawowych w zakresie usuwania i pielęgnacji roślinności zajmie się Zespół Unii Metropolii Polskich ds. Zadrzewień Miejskich. Na jego przewodniczącą powołana została Ewa Olszowska-Dej.

Pierwsze posiedzenie Zespołu, którego pracami kieruje dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska odbyło się 27 czerwca. Podczas spotkania zebrano i usystematyzowano przesłane przez duże polskie miasta (m.in. Kraków, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Białystok, Gdańsk) postulaty i propozycje dotyczące koniecznych do wprowadzenia zmian prawnych. W efekcie powstało oficjalne stanowisko Unii Metropolii Polskich, które zostanie zaprezentowane podczas debaty zorganizowanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Spotkanie zaplanowane jest w Warszawie na 5 lipca.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-07-04
Data aktualizacji: 2013-07-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź