Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kolejny dyżur w sprawie cmentarza w Podgórkach Tynieckich

We wtorek, 14 grudnia, w siedzibie Rady Dzielnicy VIII przy ulicy Praskiej  52, w godzinach od 17.00 do 19.00 odbędzie się dyżur konsultacyjny w sprawie budowy cmentarza w Podgórkach Tynieckich.

Podczas dyżuru mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje na temat planowanego cmentarza wraz z budynkiem ceremonialnym i spopielarnią zwłok. Będą mogli też przekazać swe uwagi i opinie na temat tej inwestycji.

Kolejne dyżury odbędą się także w siedzibie Dzielnicy VIII, 4 i 18 stycznia 2011 roku o godz. 17.00.

Cmentarz w Podgórkach Tynieckich to jeden z dwóch przewidzianych w planach zagospodarowania przestrzennego Miasta nowych nekropolii komunalnych, które wyposażone w nowoczesne spopielarnie, mają zaspokoić potrzeby mieszkańców na najbliższe kilkadziesiąt lat. Druga lokalizacja to Ruszcza, przy wschodniej granicy Krakowa.  Cmentarze te będą dostosowane do różnych występujących w Polsce tradycji pochówku, takich jak groby ziemne, groby murowane, katakumby, kolumbaria.

Konsultacje społeczne w sprawie nowego cmentarza w Podgórkach Tynieckich potrwają do końca lutego 2011 roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.dialogspoleczny.krakow.pl. (M)

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat