Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wywiozą śmieci z całego Krakowa

„Mimo odwołania się jednej z firm uczestniczących w przetargu na wywóz odpadów zostanie zapewniona ciągłość odbioru śmieci na terenie całego Krakowa" – zapewnia Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Przypomnijmy, że odwołanie od rozstrzygnięcia w przetargu na „Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Miejskiej Kraków i ich transport do instalacji przetwarzania odpadów" zostało złożone przez firmę REMONDIS Sp. z o.o., która zaproponowała ofertę dotyczącą wywozu śmieci z dwóch rejonów śmieciowych (IV i V). Decyzją Rady Miasta nasze miasto zostało podzielone na pięć rejonów.

„27 czerwca zostanie podpisana umowa na wywóz odpadów z trzech rejonów Krakowa z konsorcjum firm, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu, a więc: PUL VAN GANSEWINKEL, ASA Eko-Polska, MPGO Kraków i SITA Małopolska" – zapowiada Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa. Chodzi o sektory: I (dzielnice I, II, III i XIV), II (dzielnice IV, V, VI i VII) i III (dzielnice VIII, IX i X).

Mieszkańcy pozostałych rejonów również nie muszą się martwić, kto się zajmie ich odpadami po 1 lipca. „Jeszcze w tym tygodniu, w przypadku sektorów IV (dzielnice XI, XII i XIII) oraz V (dzielnice XV, XVI, XVII, i XVIII) podpiszemy umowę na wykonawstwo zastępcze na okres jednego miesiąca tak, aby została zachowana ciągłość odbioru odpadów na terenie całego Krakowa, na podstawie złożonych wcześniej przez właścicieli i zarządców nieruchomości deklaracji" – informuje Tadeusz Trzmiel.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-06-26
Data aktualizacji: 2013-06-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź