Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska architektura Top 10

Kilka miejskich realizacji znalazło się w Przewodniku Architektonicznym TOP 10 po Krakowie, przygotowanym przez portal Bryla.pl. „Stolica Małopolski obfituje w zabytki, ale w ciągu ostatnich lat Kraków uzbierał też trochę porządnej architektury”, piszą autorzy Przewodnika.

Wśród 10 obiektów, które znalazły się w Przewodniku Architektonicznym TOP 10 po Krakowie, cztery zostały zrealizowane przez Miasto. Wśród najlepszej  – zdaniem strony Bryla.pl  - architektury są Pawilon Wystawienniczo-Informacyjny „Wyspiański 2000”, Muzeum Sztuki Współczesnej, budynek Com-Com-Zone, a także Ogród Doświadczeń w Czyżynach.

Trzy z tych realizacji zostały wykonane w oparciu o koncepcje wyłonione w drodze międzynarodowych konkursów architektoniczno-urbanistycznych, które w ostatnich latach stały się specjalnością Krakowa. „Być może organizacja takich konkursów wydłuża nieco samą realizację inwestycji, jednak międzynarodowa rywalizacja architektów daje gwarancję, że dzieło będzie na najwyższym poziomie” – komentuje Prezydent Jacek Majchrowski.

Wśród wyróżnionych inwestycji kubaturowych znalazło się też między innymi Centrum Manggha, nowy budynek Muzeum Lotnictwa, krakowska Opera i Hotel Park Inn (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat