Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Atrakcyjne zmiany w taryfie biletowej

We wtorek, 7 grudnia weszły w życie atrakcyjne zmiany w taryfie biletowej. Najbardziej zyskują osoby starsze.

Od wtorku, 7 grudnia weszła w życie uchwała Rady Miasta Krakowa, która wprowadza atrakcyjne zmiany w taryfie biletowej. Tym samym do obiegu trafiły nowe rodzaje biletów na komunikację miejską.

Najbardziej zadowoleni będą emeryci i renciści, którzy do dyspozycji dostaną aż dwa bilety roczne. Pierwszy z nich będzie kosztował 94 zł i otrzyma go każdy kto ukończył 60. rok życia i posiada legitymację emeryta i rencisty, bądź prawomocną decyzję o przyznaniu świadczeń emerytalno rentowych. Drugi bilet będzie kosztował tylko 40 zł, jednak nie będzie obowiązywał w godzinach szczytu (między 6.30 a 9.00 i między 14.00 a 18.30). Zakupić go będą mogli renciści i małżonkowie rencistów na których ci pierwsi otrzymują dodatki rodzinne.

W taryfie biletowej nadal obowiązuje też przepis dotyczący darmowych przejazdów dla osób po 70. roku życia.

Na zmianach skorzystają też osoby wybierające się do teatru, opery czy filharmonii. Od wtorku będą oni bowiem uprawnieni do darmowych przejazdów komunikacją miejską na dwie godziny przed wydarzeniem kulturalnym i na pięć godzin po rozpoczęciu spektaklu czy koncertu. Jedynym warunkiem będzie posiadanie ważnego biletu wstępu na spektakl.

Dodatkowym ułatwieniem jest również rozszerzenie wachlarzu biletów dostępnych w autobusach komunikacji nocnej. Do tej pory można było korzystać tylko z biletów jednoprzejazdowych. Teraz kasować będzie można także bilety czasowe, na przykład godzinne i kwadransowe. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat