Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Lato w mieście

Posiedzenie Komisji Rodziny i Polityki Społecznej RMK poświęcone było ocenie stopnia przygotowania gminy do organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży – wakacje 2013 r. W tym roku po raz pierwszy wypoczynek letni będzie organizowany przez szkoły. Do pierwszej edycji projektu „Lato w mieście" zgłosiło się ich 60.

Członkowie komisji zapoznali się z informacjami przedstawianymi przez dyrektorów Wydziału Edukacji, Wydziału Spraw Społecznych, Wydziału Sportu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na temat organizacji wypoczynku – wakacje 2013.

Na uwagę zasługuje fakt, że gmina po raz pierwszy organizuje w wakacje zajęcia dla dzieci w szkole. Do I edycji projektu „Lato w mieście 2013" zgłosiło się 60 szkół, w tym 3 szkoły specjalne. Szkoły zadeklarowały chęć opieki nad dziećmi i zorganizowanie zajęć. W większości będą to  zajęcia sportowo-rekreacyjne, artystyczno-plastyczne, zajęcia na basenie, gry sportowe jak również wycieczki po Krakowie i poznawanie historii miasta. Na podstawie złożonych deklaracji przewiduje się, że liczba dzieci i młodzieży mogących skorzystać z oferty wynosi około trzy i pół tysiąca. Na realizację tego zadania zostały zaplanowane środki w wysokości 5,5 mln zł.

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w roku 2013 wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Planowana (w ofertach) liczba uczestników to 3 431, w tym: w ramach wakacji w mieście 1 160 dzieci i młodzieży oraz w ramach wypoczynku poza miastem 2 271 dzieci i młodzieży. Łączna kwota dofinansowania: 349 tys. 433 zł.
Również Wydział Sportu UMK organizował będzie szereg zajęć sportowo rekreacyjnych. Dodatkowo z kolonii letnich organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty skorzysta 130 dzieci z rodzin, które korzystają z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

pokaż metkę
Autor: KRYSTYNA SITEK
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-06-12
Data aktualizacji: 2013-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź