Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Absolutorium z poparciem

Prezydent Miasta Krakowa, jego zastępcy i dyrektorzy wszystkich wydziałów Urzędu Miasta Krakowa zebrali się na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej. Powodem tak licznego spotkania był jeden z najważniejszych punktów w rocznej pracy rady - projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Krakowa za rok 2012 oraz zaopiniowanie wykonania budżetu Miasta Krakowa za rok 2012 i przyjęcie wniosku w sprawie udzielenia lub nieudzielenia Prezydentowi Miasta Krakowa absolutorium za 2012 r.

W tym roku pozytywne opinie wydano bez znaczących wątpliwości. Radni z uznaniem odnosili się do przedstawionego sprawozdania. – Można zauważyć wzrost realizacji wydatków inwestycyjnych w stosunku do ubiegłego roku. Wspólne starania prezydenta i rady przyniosły efekty. Prace, w tym także inwestycje zmierzają w dobrym kierunku – mówił radny­ Adam Migdał.

Sławomir Ptaszkiewicz - przewodniczący Komisji Rewizyjnej, przemówił w podobnym duchu: – pragnę przekazać wyrazy uznania i podziękowania dla urzędników za ogromny nakład pracy. Organizacja pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Ten dobry stan nie może nas jednak rozleniwić. W następnych latach również można się spodziewać finansowych trudności. Z niepokojem patrzymy na niektóre projekty, w tym np. teatr variete.

Po głosowaniu głos zabrał Lesław Fijał, Skarbnik Miasta Krakowa, który odniósł się do zadłużeniu miasta: – pragnę zwrócić uwagę na to, że poziom zadłużenia miasta spadł w 2012 r. o 90 milionów złotych. To dowód, że Kraków dobrze radzi sobie z długami.

Głosowanie projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie udzielenia absolutorium planowane jest 26 czerwca.

pokaż metkę
Autor: JAN BIŃCZYCKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-06-07
Data aktualizacji: 2013-06-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat