Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Centrum i DPS

Radni z Komisji Praworządności zapoznali się z raportem o działalności Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Domu Pomocy Społecznej dla osób uzależnionych od alkoholu. Adam Chrapisiński, dyrektor MCPU opowiedział o codziennej pracy i planach centrum.

Instytucja powołana do życia w 1959 r. przeszła liczne zmiany. Dziś nie sposób skojarzyć jej z dawną Izbą Wytrzeźwień. Powołane uchwałą Rady Miasta Krakowa w 2009 r. Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, które oprócz zapewnienia bezpieczeństwa i przywracania trzeźwości zajmuje się na dużą skalę propagowaniem zdrowego, odpowiedzialnego trybu życia, prowadzi telefon zaufania i ogrzewalnię dla bezdomnych, pomaga uzależnionym i ich rodzinom, a także ofiarom przemocy domowej. Od 2011 r. w tym samym miejscu działa również Dom Pomocy Społecznej dla osób uzależnionych od alkoholu.

Adam Chrapisiński przedstawił statystyki, zasady pracy poszczególnych działów. Pytania radnych dotyczyły przede wszystkim opieki medycznej nad mieszkańcami i panujących w nim regulaminów. Dyrektor MCPU oraz Barbara Zięba - dyrektor DPS zapewnili, że obywa się bez poważniejszych konfliktów, pokazali pomieszczenia i wyposażenie służące aktywizacji mieszkańców.

pokaż metkę
Autor: JAN BIŃCZYCKI
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-05-28
Data aktualizacji: 2013-05-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź