Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski Rynek wśród najpiękniejszych

Holenderski portal turystyczny StedenTripper.com przeprowadził ranking na najpiękniejsze place Europy. Krakowski Rynek Główny znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Zwyciężył Wielki plac w Brukseli. O wynikach rankingu poinformowało radio RMF FM.

Kraków zajął w rankingu dziesiątą pozycję. Do konkursu przystąpiło kilkaset najpiękniejszych miejsc. Z niektórych europejskich krajów wystartowało po kilka miast. Po ostatecznej weryfikacji wybrano 20 najpiękniejszych placów - tak zwaną śmietankę turystyczną – miejsca, które obowiązkowo trzeba zobaczyć.

„Został nagrodzony Rynek, który wszyscy znamy. Okazuje się, że nawet miejsca, które mają tak długą historię i o których wydawało nam się że wiemy wszystko można odkrywać na nowo. Mam nadzieję, że zachęci to do odwiedzenia największego placu w Europie - i muzeum pod nim-  wielu nowych turystów” – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

W pierwsze dziesiątce rankingu znalazły się kolejno: Wielki Plac w Brukseli,  Plac Czerwony w Moskwie, Plac Stanisława w Nancy, Rynek w Pradze, Piazza del Campo w Sienie, Plac Świętego Piotra w Watykanie, Plac Zgody w Paryżu, Trafalgar Square w Londynie i Rynek Główny w Krakowie. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-11-25
Data aktualizacji: 2010-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź