Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Małopolski finał Coca-Cola Cup 2013

Przez cztery kolejne tygodnie na terenie całego kraju odbywać się będą finały wojewódzkie Coca-Cola Cup 2013. Spośród blisko 3500 zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju zostało już tylko 384. Już dzisiaj (niedziela, 12 maja) w Krakowie, na boisku piłkarskim KS Nadwiślan (ul. Koletek 20), odbędzie się jeden z szesnastu finałów wojewódzkich.

8 drużyn żeńskich i 16 zespołów męskich będzie walczyć o miano najlepszych w województwie małopolskim. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który zostanie zorganizowany na Rynku Głównym w Krakowie 8 czerwca. Zwycięzcy finału krajowego wyjadą na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, Juventusu Turyn.

„Coca-Cola Cup to nie tylko zdrowa, sportowa rywalizacja i kuźnia młodych talentów, ale przede wszystkim sposóbna pokazanie, że aktywne życie może być ciekawe" - tłumaczy Sebastian Wężyk z Coca Cola Poland„W tym roku gramy pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry". Do wspólnej zabawy chcemy zaprosić wszystkich gimnazjalistów, a także ich przyjaciół i całe rodziny, dlatego też zdecydowaliśmy się zorganizować finały wojewódzkie w weekendy, zamieniając je w rodzinny piknik o sportowo-edukacyjnym charakterze. Rozszerzamy też formułę Stref Aktywnego Życia, które będą oferować odwiedzającym możliwość udziału w atrakcjach i konkursach, a także spotkaniach z ekspertami z zakresu żywienia. Chcemy wykorzystać zbudowaną przez 14 lat skalę i zasięg turnieju, by dotrzeć z edukacją  zdrowotną do jak największej liczby osób. 15. rocznica Coca-Cola Cup jest doskonałym pretekstem, aby rozwinąć program w stronę promocji aktywnego, zdrowego stylu życia"– dodaje.

Wszyscy gimnazjaliści mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest sprzęt sportowy dla zwycięskiej szkoły i organizacja dnia sportu na terenie placówki. Każdy uczeń będzie mógł sprawdzić się w prostych konkurencjach sportowych, np. wiosłowaniu, skakaniu na skakance czy utrzymaniu się na równoważni, zbierając jednocześnie punkty dla swojej szkoły. W konkursie wygra szkoła, która w klasyfikacji generalnej zdobędzie najwięcej punktów.

W Strefie Ambasadora będzie można nauczyć się zagrań piłkarskich, prezentowanych przez najlepszego obecnie polskiego piłkarza i ambasadora turnieju Coca-Cola Cup, Roberta Lewandowskiego. Dodatkowo w Strefie Aktywnego Życia będzie można  m.in. porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, zagrać w siatko-nogę, rozegrać miniturniej w piłkarzyki, sprawdzić, jak spalić swoje ulubione przysmaki czy skorzystać ze specjalnej maszyny, która zamienia wykonaną aktywność fizyczną na energię, ładując tym samym telefon komórkowy.

Strefa Aktywnego Życia będzie otwarta dla wszystkich w godz. 9:00-17:00. Za udział w aktywacjach można otrzymać sportowe upominki.

Patronem honorowym Coca-Cola Cup 2013 jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Turniej merytorycznie wspiera Polskie Towarzystwo Dietetyki. Partnerem technicznym jest firma adidas. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.cocacolacup.pl.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-05-08
Data aktualizacji: 2013-05-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź