Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Informacje o nowym systemie gospodarki odpadami

Serwis informacyjny nowezasady.pl, punkty konsultacyjne na terenie całego Krakowa, specjalna infolinia dla mieszkańców to główne źródła informacji o nowych zasadach gospodarki odpadami. Zaczną one obowiązywać w naszym mieście od 1 lipca.

Dla mieszkańców Krakowa, którzy chcą skonsultować się w sprawie nowych zasad gospodarki odpadami z kompetentnymi pracownikami utworzono specjalne punkty informacyjne. Znajdują się one w 6 budynkach Urzędu Miasta Krakowa. Stanowiska informacyjne działają przy placu Wszystkich Świętych 3-4, na os. Zgody 2, przy al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, ul. Stachowicza 18 oraz w Rynku Podgórskim 1. Dyżurują tam między innymi pracownicy Wydziału Podatków i Opłat, którzy służą między innymi fachową radą, jak wypełnić deklaracje. Punkty informacyjne działają też w siedzibach Ekocentrum – na os. Centrum C nr 10 oraz w przejściach podziemnych: pod placem Bohaterów Getta i koło przystanku „Politechnika” Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Informacje i porady można też uzyskać w siedzibie MPO Sp. z o.o przy ul. Nowohuckiej 1.

Punkty konsultacyjne działają w godzinach od 10.00 do 18.00. Same wzory deklaracji można natomiast pobrać w siedzibach Rad Dzielnic, w godzinach ich urzędowania.

Dla wygody mieszkańców uruchomiono też specjalną infolinię. Informacje o nowym systemie gospodarki odpadami można uzyskać dzwoniąc pod numer 0800-11-22-11.

Informacje o nowym systemie gospodarki odpadami można też znaleźć na stronie nowezasady.pl. Od połowy marca zanotowano tam aż 26 tysięcy odwiedzin. Największym zainteresowaniem cieszy się zakładka z deklaracjami, a najwięcej krakowian odwiedzało stronę  podczas weekendów. Na stronie nowezasady.pl zostały zebrane podstawowe informacje, dotyczące nowych zasad w gospodarce odpadami, które wprowadza znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Serwis złożony jest z „puzzli” informacyjnych. Znajdziemy tam między innymi deklaracje i wzory deklaracji, które każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek wypełnić – jest możliwość  ich pobrania lub wypełnienia drogą elektroniczną. Bardzo pomocny jest z pewnością kalkulator opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Jest też wykaz stawek, a także zbiór najczęściej zadawanych pytań w sprawie systemu śmieciowego.

pokaż metkę
Autor: FILIP SZATANIK
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-04-11
Data aktualizacji: 2013-04-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź